Український ринок землі та ціни на землю

З 1 липня 2021 року відкриється ринок землі, ціни на який повинні зрости до 1300-2500 доларів за гектар. У зв’язку з цим експерти прогнозують поліпшення економічної ситуації та прихід ВВП. До 2024 року лише фізичні особи зможуть придбати сільськогосподарські землі, а після цього представники приватного бізнесу приєднаються до цього процесу. Більше інформації є на веб-ресурсі https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/ukrainskyj-rynok-zemli-ta-tsiny-na-ugiddya/

Функціонування та ціноутворення ринку землі

Україна є самодостатньою державою у галузі харчових продуктів завдяки їх внутрішньому виробництву у великих обсягах. Ми є найбільшим у світі виробником соняшникової олії і маємо потенціал збільшити обсяги зернових, м’яса та молока.

Крім цих товарів, наша держава є експортером насіння олії, тваринних та рослинних жирів, яєць, натурального меду.

Прогнозується, що експорт подвоїться протягом наступних п’яти років завдяки збільшенню продуктивності праці, інвестиціям в інфраструктуру та розробці нових спеціальних технологій обробки сільськогосподарських угідь. Формування цін на ринку землі також буде залежати від цих факторів.

В Україні налічується 35 200 000 га орних земель, де вирощуються різні сільськогосподарські культури. За цим показником ми посідаємо перше місце в Європі. Кожна в нашій країні сільськогосподарська земля займає до 70% площі – близько 43 млн. га.

Крім того, вагомим бонусом є те, що кількість родючих чорноземів становить 41% від загальної площі ґрунту. Тут може конкурувати лише територія канадських прерій. Чорнозем містить багато природних речовин, має низький шар виснаження і чудово утримує вологу. Саме завдяки цьому факт аграрного сектору України увійшов до європейського рівня. Основними покупцями нашої продукції є Іспанія, Голландія, Польща, Німеччина, Італія.

Ціни на ринку землі в Україні на сайті УУБ

Земельні активи України сьогодні набагато недооцінені, хоча це одна з провідних аграрних країн світу. До прийняття закону «Про продаж сільськогосподарських земель» землю можна було орендувати лише, а ціна землі на ринку землі була набагато нижчою в порівнянні з іншими країнами.

Після трансформації ми очікуємо позитивних змін у цій галузі економіки. Продаж земель сільськогосподарського призначення повинен відбуватися на акредитованих сайтах Prozorro, таких як Українська універсальна біржа. Саме ця процедура продажу державного майна забезпечує прозорість та неупередженість, а також значні надходження до державного бюджету. За чотири роки роботи електронної системи вони досягли приблизно 30 млрд. грн.