Незабаром в Україні станеться довгоочікувана подія: відбудеться початок продажів приватних земельних угідь. Місцем проведення обрано популярну систему Прозорро та її офіційні платформи, в тому числі електронний майданчик Української універсальної біржі https://sale.uub.com.ua/ru/news/torgy-zemleyu-na-majdanchykah-prozorro-prodazhi
Як працює аукціон?
Аукціон – це процесс, в якому потенційні покупці публічно роблять ставки на майно, заявлене до реалізації. Всі дії сторін в аукціоні регулюються суворими правилами. Процесс торгів проводиться публічно, і якщо ви запропонуєте найвищу ціну, ви маєте невідкладно підписати угоду та завершити продаж. Тож ви маєте бути впевненими, що робите ставку на майно, яке можете придбати.
Чим ще відрізняється аукціон від приватного продажу? В ньому не передбачений період обдумування. Тобто передбачається, що потенційний покупець приймає участь в торгах з твердим рішенням придбати майно в конкретному лоті. Заздалегідь дізнайтеся максимум інформації щодо земельної ділянки: її призначення, площу, хто власник і чи дійсно продавець має право реалізувати це майно. Всі перелічені дії також стосуються і лотів, в яких паї не продають, а надають в оренду. Взагалі, оренда – дуже вигідна справа. Орендодавець залишається власником майна високої вартості, і на додаток до цього ще й регулярно отримує орендну плату у грошовому еквіваленті за згодою з орендарем.
Орендар також отримує прибуток з орендованої ділянки. Не кожен фермер має достатньо обігових коштів, щоб вилучити їх з бізнесу та вкласти в купівлю землі. В основному, кошти вкладаються в техніку, посадковий матеріал та інші речі, необхідні в процесі обробки земель та вирощування гарного врожаю. Орендувати також буде можливо і земельні угіддя, що належать до державної власності. Продаж державних земель під забороною, а от взяти в оренду – цілком реально. Тож пильно стежте за лотами, які будуть з’являтись в переліку аукціонів в електронній системі, щоб не пропустити цікавий об’єкт.
Можна лише порадіти на нашу країну, що вона нарешті отримала ще один важіль для розвитку економіки, як це вже давно практикують в інших країнах. Можливо, настане час, коли не тільки українці будуть операторами вітчизняного ринку землі, а й іноземні громадяни матимуть змогу вкладати свої кошти в нашу економіку. Земельні торги вже незабаром розпочнуться, тож кожен землевласник має вирішити, чи хоче він провести які-небудь дії зі своїми паями.