Правовий супровід ДРТ

Одним з напрямків діяльності Юридичного бюро Поліни Броваренко є правовий супровід програм допоміжних репродуктивних технологій.

ДРТ (допоміжні репродуктивні технології) – це методики лікування безпліддя, за яких маніпуляції з репродуктивними клітинами, окремі або всі етапи підготовки репродуктивних клітин, процеси запліднення і розвитку ембріонів до переносу їх у матку реципієнтки здійснюються в умовах in vitro.

На сьогодні в Україні застосовуються різні методики допоміжних репродуктивних технологій: запліднення in-vitro, внутрішньоматкова інсемінація, донація гамет та ембріонів, кріоконсервація сперми, ооцитів, ембріонів, редукція ембріонів тощо, однак у зв’язку з відсутністю окремого закону, який би регламентував і захищав інтереси учасників програм (медичного закладу, пацієнтів, донорів), всі вони можуть стикнутися з певними юридичними проблемами. 

У лікувального закладу, одним із видів діяльності якого є застосування методів допоміжних репродуктивних технологій, рано чи пізно виникає потреба у належному, грамотному оформленню правовідносин з пацієнтами. Кожен метод лікування потребує розробки договору та інших документів, в яких мають бути передбачені всі особливості та нюанси лікування. 

Сфера застосування сучасних репродуктивних технологій є достатньо специфічною і надання юридичних послуг у сфері репродуктивної медицини вимагає не тільки досконалого знання права та норм чинного законодавства, але й розуміння медичної складової лікувального процесу. Фахівці Бюро мають вагомий досвід юридичного супроводу медичних закладів в сфері репродуктивної медицини з 2003 року – серед наших клієнтів – провідні репродуктивні клініки України.

Бюро забезпечує повний комплекс юридичних послуг, необхідних для проведення програм ДРТ, серед яких:

  • консультування з питань, що пов’язані із застосуванням програм ДРТ;
  • розробка і підписання договорів про надання медичної допомоги (запліднення in-vitro, кріоконсервації та зберігання яйцеклітин/ембріонів, договір з донором ооцитів тощо);
  • розробка і підписання інформаційно-правових документів (анкети, заяви, згоди в доповнення Наказу МОЗ № 787);
  • супровід перекладу, нотаріального засвідчення, легалізації документів;
  • досудове врегулювання конфліктних ситуацій;
  • представництво інтересів в суді.