Декілька років тому тендерні процедури в Україні стали прозорими та доступними. С того часу не тільки великі, а й малі підприємства можуть отримати держзамовлення, що раніше було неможливим через корупцію. Завдяки авторизованим майданчикам системи Прозорро та Асоціації «Біржові та електронні майданчики» участь в держзакупівлі можуть брати всі охочі. Але учасники мають відповідати певним критеріям. Оголошувати тендер мають державні органи та підприємства, управління міністерства.
Навіщо шукати тендер
Учасниками тендеру можуть стати бюджетні та комерційні організації. Для останніх це особливо важливо, оскільки завдяки тендеру вони можуть отримати вигідний контракт без витрат на маркетинг. Статистика говорить, що в більшості випадків державні замовлення мають на увазі довгострокову співпрацю. Замовника шукають дистанційно, тому конкуренція досить велика. Брати участь в торгах можна, знаходячись в любій торці планети.
З чого починаються пошуки?
Знайти тендер можна в системі Прозорро на партнерських електронних майданчиках. Вони пройшли спеціальну акредитацію. Такі площадки можна знайти і на сайті Асоціації «Біржові та електронні майданчики» aeaep.com.ua. Вони пройшли процедуру акредитації та діють згідно з діючим законодавством.
Вибирати потрібно майданчики, на яких можна реєструватися, публікувати оголошення про тендери, надсилати заявки, робити ставки.
Потенційний виконувач державного замовлення має розпочинати пошук тендеру з реєстрації. Це допоможе йому знайти велику кількість інформації, яка згодом знадобиться для ідентифікації постачальника.
Щоб знайти цікавий тендер та прийняти в ньому участь слід ознайомитися з інформацією та вивчити принципи роботи системи. Після вибору найбільш вигідної пропозиції, можна прийняти участь в аукціоні.
Час початку торгів буде відображатися в особистому кабінеті користувача. Надсилаючи пропозицію, слід вказати мінімальну ціну, яка підходить під потреби конкретної фірми. Це необхідно томі, що система в процесі торгів в автоматичному режимі вибирає постачальника, враховуючи критерії економічної вигоди. Якщо результати аукціону ніхто не ставить під сумнів, з переможцем підписують договір. Зазвичай, такі угоди довгострокові, тому боротьба за них досить запекла.